Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Munkedal
Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Munkedal

Bäckängen 70

Munkedal, Munkedals kommun

Visa på karta

4 500 000 kr

5 900 000 kr-24 %

Om bostaden

    Bostadstyp
    Övrig
    Upplåtelseform
    Äganderätt
    Antal rum
    12 rum
    Tomtarea
    3 950 m²
Mycket härligt placerad Hyresfastighet vid vackra Saltkällan Välkommen till denna fantastiska hyresfastighet som erbjuder en oslagbar utsikt över sjön! Beläget i ett av de mest eftertraktade områdena, är detta en unik möjlighet för investerare eller för den som söker ett boende med extra inkomstpotential. Fastigheten består av tre lägenheter med följande storlekar: En större lägenhet med altan i två väderstreck om ca 157 kvm samt två mindre lägenheter on vardera ca 80 kvm. Uppvärmning är vattenburen genom bergvärme. Alla lägenheter har underbar utsikt och erbjuder en trevlig atmosfär för både boende och hyresgäster. Den större gräsmattan ger gott om utrymme för utomhusaktiviteter och avkoppling, samt möjligheter för samvaro och lek. Dessutom finns det parkeringsmöjligheter för både boende och gäster. En lägenhet är i dagsläget uthyrd. En båtplats hyrs idag av säljare, denna ligger i Munkedals hamn och den följer med i köpet. Detta är en perfekt chans att investera i en fastighet som kombinerar vacker natur med bekvämt boende. Missa inte detta tillfälle att äga en hyresfastighet i ett av de mest attraktiva områdena vid sjön! Kontakta oss gärna för mer information eller för att boka en privat visning! Fastighetsmäklare Peter Cederbjer/0762-130754/[email protected]
Läs mer hos mäklaren

Räkna på lån och försäkringar

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling