Logotyp av Simon Crest Fastighetsmäkleri
Logotyp av Simon Crest Fastighetsmäkleri

Lundagatan 31

Södermalm, Stockholms kommun

Visa på karta

45 000 000 kr

Bostaden är kommande

Bostaden förbereds inför försäljning och kan säljas innan den publiceras som till salu. Kontakta mäklaren om du är intresserad, så att du inte riskerar att missa din chans.

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    6 rum
    Boarea
    216 m²
    Våning
    6 av 6, hiss finns
    Driftkostnad
    36 361 kr/år

Energiklass
E
Pris/m²
208 333 kr/m²
Max
Balkong
Uteplats
Hiss
Välkommen till en unik möjlighet att förvärva en nyrenoverad vindsvåning på en av Södermalms mest attraktiva adresser – Lundagatan 31. Här skapas just nu ett hem i absolut toppklass, där modern arkitektur möter klassiska vindskaraktärer med generös takhöjd, synliga takbjälkar och en känsla av rymd. Det tillhör ett rum till lägenheten på ca 10kvm som ligger på markplan. - Äganderätt – ingen bostadsrättsförening - Juridisk person kan förvärva -Takhöjd upp till ca 5 meter till nock -Utsikt i flera väderstreck -Öppen spis -Bastu Missa inte denna unika möjlighet att förvärva en bostad som kombinerar stil, funktion och frihet på ett sätt som sällan erbjuds på marknaden. Kontakta oss för mer information eller för att boka en privat visning.
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling