Logotyp av Widerlöv Nacka
Logotyp av Widerlöv Nacka

Åkervägen 19C

Kummelnäs - Björnberget, Nacka kommun

Visa på karta

5 995 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    6 rum
    Boarea
    137 m²
    Avgift
    6 994 kr/mån
    Driftkostnad
    28 800 kr/år

Byggår
2019
Förening
BRF Vassviksvägen
Pris/m²
43 759 kr/m²
Premium
Uteplats
Välkommen till Åkervägen 19C – ett mycket fint parhus i absolut bästa solläge, helt insynsskyddat och tyst läge med naturen som närmaste granne! - Bästa solläge och helt insynsskyddat – terrasser och uteplatser i flera nivåer med sol hela dagen. - Väldigt tyst och lugnt läge utan oljud från vägar - Groventré med tvättstuga, som är väldigt funktionell och har gott om förvaringsmöjligheter - Stilrena materialval – genomgående trägolv, exklusiva badrum och golvvärme. - laddare för elbil och plats för 2 bilar - Perfekt läge – granne med skogen, nära badsjö, skolor, idrottsplatser och service. - Stabil förening med god ekonomi – två egna parkeringsplatser och gemensamma ytor för barnfamiljer. OBS! Vissa bilder är digitalt möblerade med AI i inspirationssyfte. Bostaden säljs omöblerad och rummens faktiska skick framgår av övriga bilder samt vid visning. Här får du ett hem i tre plan byggt 2019 med stilrena materialval, exklusiva badrum och genomgående vackra trägolv med vattenburen golvvärme. Planlösningen är både social och funktionell, med öppna ytor för umgänge, flera sovrum samt extra utrymmen som enkelt anpassas till familjens behov. Utomhus väntar generösa terrasser och uteplatser i flera nivåer där solen kan avnjutas från morgon till kväll. Här finns gott om plats för grillkvällar, lek och avkoppling – allt i skyddat läge mot skogen. Föreningen är stabil och välskött med god ekonomi, två egna parkeringsplatser och gemensamma ytor som skapar en trivsam bullerbykänsla för både barn och vuxna. Läget är svårslaget: endast några minuter till bad i Sågsjön med bastu, fina motionsspår och naturområden, men också närhet till skolor, förskolor, idrottsplatser och Orminge centrum. Till stan tar du dig på ca 20 minuter med bil eller smidigt med direktbuss. Kontakta mäklaren redan nu för mer information.