Logotyp av Bjurfors Gotland
Logotyp av Bjurfors Gotland

Visborgsgatan 51A

Visby, Gotlands kommun

Visa på karta

4 500 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    5 rum
    Boarea
    124 m²
    Våning
    2 av 3, hiss finns
    Avgift
    7 874 kr/mån
    Driftkostnad
    8 640 kr/år

Byggår
1960
Förening
BRF Visborgsgatan 51
Energiklass
C
Pris/m²
36 290 kr/m²
Premium
Balkong
Hiss
Välkommen till denna ljusa och välplanerade lägenhet med ett av Visbys mest eftertraktade lägen. På Visborgsgatan bor du centralt med havet ständigt närvarande – njut av utsikten längs Visbys västra kust och låt havet bli en naturlig del av vardagen. Det smakfulla och inbjudande köket från Smedstorp erbjuder generösa arbetsytor och gott om förvaring. Här finns nya vitvaror från 2023 och en detalj som verkligen sätter guldkant på tillvaron: havsutsikt medan du diskar. Det rymliga vardagsrummet präglas av stilrena färgval och ett härligt ljusinsläpp. Härifrån nås balkongen i soligt söderläge – en perfekt plats för morgonkaffet, långa sommarkvällar och avkoppling med utsikt. Lägenheten rymmer tre generösa sovrum samt ytterligare ett mindre rum som lämpar sig utmärkt som gästrum, kontor eller barnrum. Det helkaklade badrummet med golvvärme är modernt och funktionellt med tvättmaskin, torktumlare, dusch, kommod och vägghängd toalett. Utöver detta finns även en praktisk gästtoalett. Föreningen har även en mysig innergård med utemöbler som föreningens medlemmar får utnyttja. Bostaden kombinerar havsutsikt med ett centralt läge – här har du nära till livsmedelsbutik, apotek, restauranger, service och Visbys charmiga stadsliv. En bostad som erbjuder både komfort, funktion och ett svårslaget läge
Läs mer hos mäklaren
Guldhemmets logotyp

Finalist - Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Räkna på ditt nya boende

BRF Visborgsgatan 51

Karta & restider

Säljkollen