Logotyp av Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö
Logotyp av Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö

Fjärdholmsgränd 9B

Vårberg, Stockholms kommun

Visa på karta

1 395 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    5 rum
    Boarea
    95 m²
    Våning
    3 av 6, hiss finns
    Avgift
    10 144 kr/mån
    Driftkostnad
    9 000 kr/år

Byggår
1968
Förening
BRF Holmörnen 2
Energiklass
E
Pris/m²
14 684 kr/m²
Hiss
Välkommen till denna välplanerade 5:a om 95 kvm belägen på Fjärdholmsgränd 9B! Bostaden erbjuder generösa ytor och en funktionell planlösning som passar perfekt för den större familjen. Lägenheten disponeras över fyra sovrum i varierande storlek, ett rymligt vardagsrum med gott om plats för både soffgrupp och matbord samt utgång till balkong. Det separata köket är praktiskt utformat med goda arbetsytor och plats för matgrupp. Badrummet är helkaklat och hallen välkomnar med bra förvaringsmöjligheter i form av garderober. Bostaden är belägen i Vårberg, ett område som har fått ett uppsving de senaste åren och lockar många med sin närhet till både natur och stad. Här bor du med gångavstånd till Vårbergs centrum där du hittar mataffärer, restauranger, apotek och annan service. För den som gillar grönområden och natur ligger populära Skärholmens Gård och Sätraskogens naturreservat bara en kort promenad bort, perfekta platser för avkopplande promenader eller löprundor. Kommunikationerna är utmärkta med Vårbergs tunnelbanestation på gångavstånd. Härifrån tar du dig till Slussen på cirka 20 minuter och till Stockholm city på cirka 25 minuter. Dessutom finns goda bussförbindelser som underlättar vardagspendlingen. Kontakta ansvarig mäklare för med information! Seif Rashid 073-941 73 66
Läs mer hos mäklaren
Guldhemmets logotyp

Finalist - Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Räkna på ditt nya boende

BRF Holmörnen 2

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling