Logotyp av SkandiaMäklarna Falun
Logotyp av SkandiaMäklarna Falun

Reveljvägen 21B

Surbrunnshagen, Falu kommun

Visa på karta

2 600 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    5 rum
    Boarea
    115 m²
    Våning
    2
    Avgift
    5 527 kr/mån
    Driftkostnad
    20 880 kr/år

Förening
HSB BRF Kompaniet i Falun
Pris/m²
22 609 kr/m²
Denna bostad förbereds för försäljning! Välkommen till Reveljvägen 21B, ett stilrent och modernt boende i ett lugnt, familjevänligt och naturnära område. Kedjehuset är i två plan och präglas av genomtänkt planlösning, hög standard och smakfull interiör. Här möts du av ljusa ytor, vitmålade väggar och enhetliga parkettgolv, en neutral och elegant bas som passar de flesta inredningsstilar. Entréplanet bjuder på en öppen och social planlösning där kök och vardagsrum flyter samman, perfekt för både vardagsliv och umgänge. Generösa fönsterpartier ger ett fint ljusinsläpp, och från vardagsrummet når du en trevlig och lagom stor träaltan med plats för utemöbler. Hallen är praktisk med bra förvaring och angränsande tvättstuga. På övre plan finns tre trivsamma sovrum, ett litet allrum , ett stilrent och helkaklat badrum samt en praktisk klädkammare. Här bor du i ett bekvämt, nyare och lättskött boende, omgivet av naturen. Belysta motionsspår för promenader och skidåkning finns runt knuten. På gång- och cykelavstånd når du Majoren handelsområde med bland annat ICA Maxi och Plantagen. Centrum, Resecentrum och Tingsrätten ligger också inom bekvämt räckhåll, liksom goda bussförbindelser. Energideklaration kommer inom kort! Välkommen att kontakta ansvarig mäklare redan idag.
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

HSB BRF Kompaniet i Falun

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling