Logotyp av Smedmans Fastighetsbyrå AB
Logotyp av Smedmans Fastighetsbyrå AB

Nordklint 28

Stöten, Malung-Sälens kommun

Visa på karta

4 675 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    5 rum
    Boarea
    95 m²
    Avgift
    4 258 kr/mån
    Driftkostnad
    8 640 kr/år

Byggår
2017
Förening
BRF Nordklint 3 Undre
Pris/m²
49 211 kr/m²
Premium
Balkong
Uteplats
Fjällbyn Nordklint ligger i hjärtat av nordligaste Dalarna, på gränsen mellan Sverige och Norge. Med ski in- ski out läge i levande vildmarksmiljö, ligger detta skräddarsydda boende med sina anspråksfulla huskroppar. Vackert harmoniserande med sin omgivning. Tanken med husens utformning är att varje hörn ska nyttjas, där de olika rumsligheterna flyter ihop till en helhet med många funktioner. Samtliga inventarier ingår. Detta är ett boende utöver det vanliga. Välkommen på visning!
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

BRF Nordklint 3 Undre

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling