Logotyp av Magnusson Mäkleri AB
Logotyp av Magnusson Mäkleri AB

Sturevägen 12B

Stocksund, Danderyds kommun

Visa på karta

7 995 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    5 rum
    Boarea
    125 m²
    Våning
    1 av 1, hiss finns ej
    Avgift
    8 131 kr/mån
    Driftkostnad
    36 910 kr/år

Byggår
1936
Förening
BRF Lyckan 9
Pris/m²
63 960 kr/m²
Premium
Uteplats
Varmt välkommen till Sturevägen 12B! I ett lugn och eftertraktat område i Stocksund ligger denna ljuvliga våning med en helt magisk uteplats i söderläge. Våningen disponeras av rymliga sovrum, renoverade badrum och ett öppet vardagsrum med direktanslutning till matplatsen med stora sociala ytor. Genomgående stora fönsterpartier som optimerar ljusinsläppet och gör att lägenheten känns otroligt ljus. Med direktanslutning från matplatsen finner ni den magiska uteplatsen i söderläge som är helt soldränkt. Uteplatsen är insynsskyddad och här kan allt från härliga frukostar och mysiga middagar till trevliga fördrinkar avnjutas. Närhet till vattnet, natur och trevliga promenadstråk. Bra kommunikationer med såväl tunnelbana, Roslagsbanan och buss. Landets bästa skolor och all tänkbar service med närheten till Stocksunds Torg och Mörby Centrum. Välkomna på visning!
Läs mer hos mäklaren
Logotyp av Magnusson Mäkleri AB

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

BRF Lyckan 9

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling