Logotyp av HusmanHagberg Borås
Logotyp av HusmanHagberg Borås

Trädgårdsvägen 4M

Sparsör, Borås kommun

Visa på karta

1 295 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    5 rum
    Boarea
    134 m²
    Våning
    1 av 2, hiss finns ej
    Avgift
    11 767 kr/mån
    Driftkostnad
    6 900 kr/år

Byggår
1968
Förening
HSB BRF Sparsör i Fristad
Energiklass
E
Pris/m²
9 664 kr/m²
Premium
Balkong
Uteplats
På Trädgårdsvägen 4M i Sparsör väntar ett mycket trivsamt och modernt radhus i bostadsrättsform. Här erbjuds hela 134 kvadratmeter fördelade på två plan med sociala ytor som kök och vardagsrum, stor balkong, två sovrum och badrum med dusch och tvättavdelning på entréplan. En trappa upp erbjuds ytterligare två sovrum och ett badrum med badkar. En klockren bostad för den stora familjen som inte riktigt mäktar med hus och trädgårdsskötsel. Här bor du bekvämt med en jämnare månadskostnad och betydligt mindre att sköta om jämfört med ett helt hus. Hela bostaden är luftig och ljus med nyligen uppdaterade ytskikt och fina färgval. Smakfullt kök och båda badrum renoverat på senare år. Två balkonger, en på varje våning och stensatt uteplats precis utanför entrén. Nära ut till den gröna gården med lekplats och grönytor - en barnfamiljs dröm. På Trädgårdsvägen bor du i ett lugnt och hemtrevligt villaområde på återvändsgata. Stabil och välordnad förening, TV och fiber via Telia ingår i månadsavgiften. Föreningen tillhandahåller också en föreningslokal som medlemmarna kan låna utan kostnad till kalas eller liknande tillställningar. Gemensam tvättstuga finns att boka, samt cykelförråd och barnvagnsförråd finns att tillgå. Omgivningen är den mest barntillåtna du kan tänka dig. Gångavstånd till fin badplats och naturreservat. Tryggt och nära till såväl kompisar, skola, naturen och jobbet i stan. 15 minuter med bil in till centrum och 5 minuter till Fristad samt goda kommunikationer med buss. Här kan snabbt övertagande vara möjligt. Missa inte denna unika chans - det finns bara en av den här bostaden! Välkommen att boka in dig på visningen! Med vänliga hälsningar Daniela Börjesson