Logotyp av WASBY Mäklarbyrå
Logotyp av WASBY Mäklarbyrå

Frisells gata 13G

Sanda Ängar, Upplands Väsby kommun

Visa på karta

3 795 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    5 rum
    Boarea
    112 m²
    Avgift
    6 104 kr/mån
    Driftkostnad
    9 348 kr/år

Byggår
2012
Förening
BRF Sanda Ängshusen
Energiklass
C
Pris/m²
33 884 kr/m²
Premium
Uteplats
Välkommen till ett stilrent och välplanerat radhus i två plan, beläget i det populära och barnvänliga området Sanda Ängar. Här bor du i ett modernt hem från 2012 med öppna och sociala ytor, generösa förvaringsmöjligheter och en trivsam gemenskap precis utanför dörren – allt inramat av naturen och med Norrvikens sjö endast en kort promenad bort. Bostaden erbjuder tre sovrum, med möjlighet att enkelt skapa ytterligare ett sovrum på entréplan – perfekt som gästrum, hemmakontor eller tonårsrum. Den öppna planlösningen mellan kök, matplats och vardagsrum ger ett fint ljusinsläpp och en luftig känsla, vilket skapar en inbjudande miljö för både vardagsliv och sociala tillställningar. Två helkaklade badrum ger hög komfort för familjen, varav det ena är utrustat med praktisk tvättdel. Det finns gott om förvaring med en rymlig och möjligen inredningsbar vind, en klädkammare på övervåningen, ett förråd under trappen på nedre plan samt ett externt förråd i direkt anslutning till bostaden. Uteplatserna blir en naturlig förlängning av bostaden. På baksidan väntar en trivsam uteplats med sol från morgon till förmiddag – en perfekt plats för frukost i solen, avkoppling eller barnens lek. Framsidan är stenlagd och bjuder på eftermiddags- och kvällssol, med utsikt mot det gemensamma poolområdet. På innergården finns även en gemensam lekplats med gungor, rutschkana och gräsyta, vilket skapar en levande och trygg utemiljö där både barn och vuxna trivs. Läget i Sanda Ängar kombinerar lugn och trygghet med närhet till vackra promenadstråk, grönområden och bad i Norrviken – en idealisk plats för familjen som värdesätter både komfort och livskvalitet. Välkommen hem – välkommen till WASBY.