Logotyp av Sjöstens Fastighetsförmedling
Logotyp av Sjöstens Fastighetsförmedling

Ulsavilagatan 5G

Norra ormesta, Örebro kommun

Visa på karta

3 495 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    5 rum
    Boarea
    112,8 m²
    Våning
    1 av 1, hiss finns ej
    Avgift
    6 797 kr/mån
    Driftkostnad
    30 060 kr/år

Byggår
2016
Förening
HSB BRF Ormesta Park i Örebro
Energiklass
B
Pris/m²
30 984 kr/m²
Premium
Uteplats
Områdets bästa utsikt! Unikt läge på Ulsavilagatan 5g. Detta moderna radhus med hörnläge och områdets bästa utsikt, erbjuder 5 rum och kök med stora fönster som släpper in rikligt med naturligt ljus. Avnjut kyliga höstkvällar i egen varm jacuzzi. På bottenplan välkomnas du in i ett delvis öppet landskap som sammanflätar ytor så som kök med matplats och vardagsrum. På bottenplan finns även tvättstuga, helkaklat badrum och klädkammare under trappen. Ytan bredvid hallen är väl tilltagen med förvaring som i detta fall, men ytan kan även agera extra matplats för att skapa möjligheter att äta frukosten i vackert släpljus från morgonsolen. Vardagsrummet är rymligt och blir naturligt en plats för vänner och familj att samlas på. Vardagsrummet har direkt access ut till en stor härlig uteplats i soldränkt västerläge (em/kvällssol) för umgänge och/eller avkoppling. På ovanvåningen finns tre rymliga sovrum, ett allrum samt ett badrum. Tänk dig att njuta av sommarkvällar på den soldränkta altanen eller låta barnen leka fritt i trädgården på gaveln. Närhet till skolor, parker och bra kommunikationer. Endast 10 min till city där du finner allt du behöver för en bekväm vardag. Här kan du verkligen skapa ditt drömhem! Anmälan till visning krävs, gör en intresseanmälan via vår hemsida eller kontakta ansvarig fastighetsmäklare Andreas Sjösten på 076-025 18 43 eller [email protected]. Varmt välkommen!
Läs mer hos mäklaren
Logotyp av Sjöstens Fastighetsförmedling
Guldhemmets logotyp