Logotyp av Erik Olsson Fastighetsförmedling
Logotyp av Erik Olsson Fastighetsförmedling

Annalisa Forssbergers väg 44

Mellringe, Örebro kommun

Visa på karta

1 495 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    5 rum
    Boarea
    122 m²
    Avgift
    7 885 kr/mån
    Driftkostnad
    32 800 kr/år

Byggår
1990
Förening
HSB BRF Hedenhus i Örebro
Energiklass
E
Pris/m²
12 254 kr/m²
Premium
Uteplats
Välkommen till detta rymliga radhus i Mellringe med ett attraktivt hörnläge. Bostaden omfattar 122 kvm fördelat på två plan, vilket ger gott om utrymme för den som söker en större bostad i området. Bostaden är i behov av renovering, vilket ger möjlighet att själv sätta sin prägel och skapa ett hem efter egna behov och önskemål. Entréplanet rymmer kök med matplats, vardagsrum med utgång till baksidan, ett badrum samt två sovrum. På övre plan finns ytterligare två sovrum och ett badrum. Planlösningen ger en bra uppdelning mellan gemensamma ytor och privata rum. På baksidan finns en insynsskyddad trädgård med uteplats i söderläge. Här finns plats för både odling och utemöbler. Hörnläget bidrar till en luftigare känsla och extra yta runt huset. Vid entrén finns ytterligare en mindre uteplats. Till bostaden hör carport med tillhörande parkeringsplats samt ett förråd. I föreningen finns gemensam tvättstuga, övernattningsrum och möjlighet att hyra garage. Här bor du med närhet till matbutik, skola (F–9), förskola samt natur och motionsspår i Kilsbergen.
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

HSB BRF Hedenhus i Örebro

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling