Logotyp av LF Fastighetsförmedling Vetlanda
Logotyp av LF Fastighetsförmedling Vetlanda

Tröskvägen 22

Mellangården, Vetlanda kommun

Visa på karta

2 200 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    5 rum
    Boarea
    122 m²
    Våning
    1, hiss finns ej
    Avgift
    5 553 kr/mån
    Driftkostnad
    24 432 kr/år

Förening
BRF Ekhöjden
Energiklass
C
Pris/m²
18 033 kr/m²
Nyproduktion
Uteplats
Välkommen till denna stilrena och välplanerade bostadsrätt från 2024, belägen i populära Brf Ekhöjden i lugna Mellangården. Här bor du med närhet till vacker natur och grönområden, perfekt för både avkoppling och familjeliv. Bostaden om 122 kvm är smart fördelad på två plan och erbjuder en flexibel planlösning med 3–4 sovrum – idealiskt för den växande familjen eller för dig som önskar hemmakontor eller gästrum. Här finns två smakfullt helkaklade badrum med klinkergolv, ett med dusch och ett med badrum. Det luftiga köket och vardagsrummet ligger i öppen planlösning och skapar generösa sällskapsytor med härligt ljusinsläpp. Köket har gott om förvaringsmöjligheter och den praktiska köksön är perfekt både som arbetsyta och mingelplats. Från vardagsrummet nås den trivsamma uteplatsen i soligt läge som bjuder på många soltimmar under dagen. Här finns gott om plats för både matgrupp och loungemöbler – en perfekt plats för sommarens middagar, morgonkaffet i solen eller avkoppling långt in på kvällen. Den lättskötta trädgården ger en grön och inbjudande inramning utan att kräva mycket underhåll. Bostaden kompletteras med en separat tvättstuga i anslutning till hallen. Till huset hör även carport samt ett rymligt förråd. Ett modernt och bekvämt boende i ett rofyllt område – här är det bara att flytta in och trivas!
Läs mer om bostaden

Räkna på ditt nya boende

BRF Ekhöjden

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling