Logotyp av Smedmans Fastighetsbyrå AB
Logotyp av Smedmans Fastighetsbyrå AB

Timmerby Village 3A

LINDVALLEN, Malung-Sälens kommun

Visa på karta

6 195 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    5 rum
    Boarea
    86 m²
    Avgift
    6 123 kr/mån

Förening
BRF Timmerbyn Village 1
Pris/m²
72 035 kr/m²
Premium
Modern lägenhet i markplan om 5 rum och kök med öppen planlösning, genomgående fina ytskikt, exklusiva materialval och Ski-In & Ski-Out läge! Bostaden med sina 86 kvm upplevs funktionell och ljus med generösa fönsterpartier i soligt läge. Stora sociala ytor skapar en härlig atmosfär där både soffgruppen och matplatsen samsas. Vidare presenterar lägenheten 4 sovrum samt 2 fullt utrustade badrum för en enkel fjällsemester. Smarta lösningar präglar bostaden med exempelvis pjäxtork, torkskåp och klinkergolv i anslutning till hallen. Skidförråd i anslutning till entrén samt två tillhörande parkeringsplatser. Bra uthyrningsmöjligheter via Ski Star om ca 270 000 kr netto/säsong. Lägenheten säljs med tillhörande inventarier. Lindvallen är ett trevligt område där det mesta finns att tillgå. Här kan du uppleva fjällen, sommar som vinter. Sommartid kan vandra eller ta en cykeltur på en av de många cykelstigar som finns tillsammans med familjen och njuta av den vackra naturen. Med Ski-in/Ski-out transportlift åker du upp till Söderåstorget, där du får tillgång till hela Lindvallens liftsystem. Vill du göra något annat än att åka skidor finns Experium med restauranger, shopping, SPA, bowling och äventyrsbad. Timmerbyn Village erbjuder året-om-boende med närhet till Experium.
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

BRF Timmerbyn Village 1

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling