Logotyp av SkandiaMäklarna Järfälla
Logotyp av SkandiaMäklarna Järfälla

Kopparvägen 30

Kallhäll, Järfälla kommun

Visa på karta

2 695 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    5 rum
    Boarea
    105 m²
    Våning
    1 av 3, hiss finns ej
    Avgift
    9 533 kr/mån
    Driftkostnad
    3 600 kr/år

Byggår
1962
Förening
HSB BRF Kopparskölden i Järfälla
Energiklass
E
Pris/m²
25 667 kr/m²
Premium
Balkong
Uteplats
Välkommen till Kopparvägen 30 - en ljus och välplanerad etagelägenhet om 105 kvm som kombinerar känslan av att bo i hus med fördelarna av ett bekvämt lägenhetsboende. Här bor du med naturen precis utanför dörren, i ett lugnt och trivsamt område. På entréplanet finns tre sovrum, varav det största har en praktisk walk-in-closet och utgång till en balkong. Här finns även ett badrum med dusch samt ett förråd som ger extra förvaring. En trappa ner möts du av bostadens sociala delar med separat kök och vardagsrum. Planlösningen ger en tydlig uppdelning mellan sällskapsytor och privata rum, vilket gör hemmet lätt att trivas i för både den större familjen och paret som vill ha gott om plats. Från vardagsrummet når du den fantastiskt mysiga altanen - en grönskande oas som bjuder in till avkoppling och umgänge under sommarhalvåret. Detta är en unik bostad med genomtänkta ytor och en atmosfär som verkligen måste upplevas på plats. Välkommen hem! Det trevliga och trendiga området i Kallhäll är ett mycket populärt bostadsområde med något för alla som vill bo centralt, fint och vackert. Här har du nära till allt vardagen kräver - matbutik, restauranger, caféer, tågstation och gym. Söker du efter ett boende med ett centralt läge har du hamnat rätt!
Läs mer hos mäklaren

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

HSB BRF Kopparskölden i Järfälla

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling