1/15

7 150 000 kr
Om bostaden
Bostadstyp
Lägenhet
Antal rum
5 rum
Boarea
103 m²
Våning
2 av 8, hiss finns
Avgift
5 360 kr/mån
Byggår
2026
Förening
BRF Torgstråket
Pris/m²
69 417 kr/m²
Antal besök
363
Premium
Nyproduktion
Balkong
Hiss
Välkommen till vår visningsbod vid korsningen Jarlabergsvägen/Lokomobilvägen för att se den fina designlinjen i Torgstråket!
.
Gavelfemma med 9 kvm balkong
Inflytt redan i början av 2027
Härlig femma med plats för hela familjen! Fint gavelläge med flera, stora fönsterpartier i tre väderstreck för maximalt ljusinsläpp. Mycket trevligt och påkostat kök med utgång till generös balkong om 9 kvm i sydvästläge. Tack vare de stora ytorna och den öppna planlösningen ryms många gäster runt matbordet. Fyra väldisponerade sovrum varav ett med ingång till förråd/klädkammare med fönster som lätt kan omvandlas till hemmakontor. Mycket smakfullt badrum med tvättmaskin, torktumlare och dusch samt även gäst-WC med dusch. Utmärkt förvaring utöver det vanliga med både garderober, förråd/klädkammare i lägenheten samt ett tillhörande källarförråd.
Torgstråket består av fyra stilrena punkthus med 59 moderna och påkostade bostadsrätter utöver det vanliga. Här finner man vatten och natur på ena sidan samt närhet till ett stort utbud av service i Nacka Forum och bussar som tar dig in till Slussen på 20 minuter. 2030 planeras tunnelbanan vara på plats.
Husens fria placering intill Jarlabergs skola ger fantastiska boendekvaliteter med ljusa bostäder som får utblickar åt minst tre väderstreck. Planlösningarna är omsorgsfullt framtagna med stor inlevelse, där både funktion och rumsliga kvaliteter har tagits i beaktning. De stora sociala ytorna vänder sig mot balkongerna i sydväst och köken är generösa för att rymma både vardag och fest.