Logotyp av LF Fastighetsförmedling Borås
Logotyp av LF Fastighetsförmedling Borås

Skillingsgatan 25

Hulta, Borås kommun

Visa på karta

1 310 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    5 rum
    Boarea
    98,5 m²
    Våning
    3 av 3, hiss finns ej
    Avgift
    8 773 kr/mån
    Driftkostnad
    7 800 kr/år

Byggår
1966
Förening
HSB BRF Ekarängen i Borås
Pris/m²
13 299 kr/m²
Balkong
Välkommen till Skillingsgatan 25 – en rymlig femrummare där varje kvadratmeter är fylld av möjligheter. Här bor du i ett hem som kombinerar funktionalitet med hemtrevlig känsla. Lägenheten bjuder på generösa ytor, ljusa rum och en planlösning som passar både den växande familjen och dig som vill ha extra plats för arbete, umgänge eller kreativitet. Hjärtat i hemmet är det luftiga vardagsrummet som binds samman med matrum och kök. Ifrån vardagsrummet når man även den inglasade balkongen. Det stora köket har gott om förvaring och arbetsytor och matrummet ligger smart placerat mellan vardagsrum och kök. Här finns möjlighet att ställa ett möblemang med matbord och stolar eller utnyttja på annat vis. Lägenheten erbjuder tre sovrum. Det största sovrummet har flera garderober och ligger lugnt i den mer avskilda delen av bostaden. Här finns också ett badrum med dusch, tvättmöjligheter och ett separat gäst-wc – praktiskt när många ska iväg samtidigt. Förvaringsmöjligheterna är goda tack vare flera garderober och en klädkammare i anslutning till hallen. Här bor du med närhet till skolor, service, fina promenadstråk och goda kommunikationer in till centrala Borås.
Läs mer hos mäklaren

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

HSB BRF Ekarängen i Borås

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling