Logotyp av LF Fastighetsförmedling Helsingborg
Logotyp av LF Fastighetsförmedling Helsingborg

Gasverksgatan 57

Högaborg, Helsingborgs kommun

Visa på karta

1 850 000 kr

Bostaden är kommande

Bostaden förbereds inför försäljning och kan säljas innan den publiceras som till salu. Kontakta mäklaren om du är intresserad, så att du inte riskerar att missa din chans.

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    5 rum
    Boarea
    111 m²
    Våning
    3, hiss finns ej
    Avgift
    5 655 kr/mån
    Driftkostnad
    5 736 kr/år

Byggår
1904
Förening
BRF Tvestjärten Västra
Energiklass
E
Pris/m²
16 667 kr/m²
Ljus genomgående etage lägenhet i vacker fastighet från början förra sekelskiftet. Rymlig entréhall, kök, matsal, vardagsrum och renoverat badrum på nedanvåningen. Tre sovrum samt mindre allrum på ovanvåningen. Bostaden karaktäriseras av mycket ljusinsläpp genom stora fönster, fräscha ytskikt och bra takhöjd. På husets baksida finns en mysigt innergård. Gemensam balkong mot gården. Parkering går att hyra.
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

BRF Tvestjärten Västra

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling