Logotyp av Erik Olsson Fastighetsförmedling
Logotyp av Erik Olsson Fastighetsförmedling

Krakavägen 5D

Hässleholms kommun

Visa på karta

1 480 000 kr

Bostaden är kommande

Bostaden förbereds inför försäljning och kan säljas innan den publiceras som till salu. Kontakta mäklaren om du är intresserad, så att du inte riskerar att missa din chans.

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    5 rum
    Boarea
    110 m²
    Våning
    1 av 1, hiss finns ej
    Avgift
    4 545 kr/mån
    Driftkostnad
    12 115 kr/år

Byggår
1970
Förening
HSB BRF Ljungdala i Hässleholm
Energiklass
G
Pris/m²
13 455 kr/m²
Premium
Uteplats
Välkommen till Krakavägen 5D, en sällsynt rymlig och välplanerad femrummare om hela 110 kvadratmeter. Denna bostad erbjuder en påtaglig radhuskänsla med allt i ett plan, inklusive ett eget garage till bostaden. Planlösningen är utmärkt för familjen med fyra bra sovrum, generösa sociala ytor i både allrum och ett separat vardagsrum, samt ett stort uterum som förlänger säsongen. Med praktiska inslag som egen tvättstuga och gäst-wc är detta ett bekvämt och komplett boende. Bostaden är en del av HSB Brf Ljungdala, en stabil och välskött förening med god ekonomi och väl underhållna byggnader. Föreningen erbjuder en trygg och trivsam boendemiljö med fina gemensamma grönytor som bidrar till den familjära atmosfären i området. Att bo i en HSB-förening innebär en extra trygghet i förvaltningen och en långsiktighet i underhållet av fastigheterna. Läget på Ljungdala är perfekt för familjen som uppskattar lugna och barnvänliga omgivningar. Området är omgivet av grönska och erbjuder närhet till både förskolor, skolor och lekplatser. Goda kommunikationer gör det enkelt att ta sig in till Hässleholms centrum med dess utbud av butiker och service. För den aktiva finns fina motionsspår och idrottsanläggningar i närheten, och allt du behöver för en smidig vardag finns inom bekvämt avstånd från de fina promenadstråken runt knuten.
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

HSB BRF Ljungdala i Hässleholm

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling