Logotyp av SkandiaMäklarna Kristianstad
Logotyp av SkandiaMäklarna Kristianstad

Näsbychaussén 55

Gamla Näsby, Kristianstads kommun

Visa på karta

1 595 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    5 rum
    Boarea
    139 m²
    Våning
    1 av 3, hiss finns ej
    Avgift
    7 847 kr/mån
    Driftkostnad
    5 640 kr/år

Förening
HSB BRF Fröknegården i Kristianstad
Energiklass
D
Pris/m²
11 475 kr/m²
Premium
Balkong
Varmt välkommen till Näsbychaussén 55 och ett unikt tillfälle att förvärva de sällsynta 139 kvm stora bostadsrätterna i Näsby! På första plan finner du denna välplanerade lägenhet med genomtänkt planlösning, stora sociala ytor, ljus färgsättning och härligt ljusinsläpp. Från entrén välkomnas du till ett kök med goda arbetsytor samt bra förvaringsmöjligheter. I anslutning finner du matrummet - perfekt beläget för att avnjuta en trevlig middag med det stora umgänget. Vidare erbjuds ett vardagsrum beläget i anslutning till både kök och matplats- perfekta sociala ytor med rymd och hemtrevnad. Här finns stora fönsterpartier samt utgång till den inglasade balkongen. Balkongen går även att nå från ett av de tre sovrummen, alla praktiska i sin storlek och utformning. Lägenheten erbjuder två stycken renoverade badrum med golvvärme, båda med modernitet och praktisk användning i åtanke. All ytskikt är renoverade med edelputs och äkta natursten på frontväg, samt nytt golv i hela bostaden (parketgolv, korkgolv och vinilgolv). Placeringen i området är optimal med närhet till skola, förskola, mataffärer, bibliotek, Badriket och gym. Utmärkta bussförbindelser tar dig till centrum på några minuter. Föreningen erbjuder sina medlemmar fina gemensamma utrymmen såväl inomhus som utomhus. Varmt välkomna att göra en intresseanmälan via mäklarens hemsida! Följ oss gärna på Instagram på Skandiamaklarna_kristianstad. Där får ni full uppdatering på både aktuella och framtida förmedlingar.