Logotyp av Notar
Logotyp av Notar

Fornhöjdsvägen 52

Fornhöjden, Södertälje kommun

Visa på karta

1 400 000 kr

Bostaden är kommande

Bostaden förbereds inför försäljning och kan säljas innan den publiceras som till salu. Kontakta mäklaren om du är intresserad, så att du inte riskerar att missa din chans.

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    5 rum
    Boarea
    91,5 m²
    Våning
    3 av 5, hiss finns
    Avgift
    8 564 kr/mån
    Driftkostnad
    8 880 kr/år

Byggår
1972
Förening
HSB BRF Opalen i Södertälje
Energiklass
E
Pris/m²
15 301 kr/m²
Premium
Balkong
Hiss
- Rymlig och välplanerad - Uthyrningsdel = $ - Perfekt boende för hela familjen - Högt läge - Inglasad balkong - Nuvarande ägare disponerar bostaden som 5 rok (4 rok enligt lägenhetsförteckning) - Optimal planlösning - Stabil HSB förening - Närhet till natur, service och kommunikationer I populära Fornhöjden finner ni denna optimalt planerade 4:a omgjord till 5 rok med uthyrningsdel. Lägenheten är i gott skick och bra med öppna ytor. Bostaden erbjuder allt man kan önska sig och är belägen i ett område med gångavstånd till natur, idrottsplats, skolor, förskolor, matbutik samt kommunikationer. Morabergs handelsplats finns på behagligt avstånd med flera butiker. Busshållplats och pendeltåg finns inom promenadavstånd. Närhet till motorvägspåfarten för vidare färd norr- eller söderut på E4/E20. Välkommen att kontakta mäklaren för vidare information!
Läs mer hos mäklaren
Logotyp av Notar
Guldhemmets logotyp

Vinnare - Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2019, 2020, 2021, 2022, 2023, 2024, 2025

Räkna på ditt nya boende

HSB BRF Opalen i Södertälje

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling