Logotyp av Fastighetsbyrån Bromma
Logotyp av Fastighetsbyrån Bromma

Beckomberga Ängsväg 6

Beckomberga, Stockholms kommun

Visa på karta

5 695 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    5 rum
    Boarea
    99 m²
    Våning
    3 av 4, hiss finns
    Avgift
    7 091 kr/mån

Byggår
2016
Förening
BRF Lindarnas Park
Energiklass
C
Pris/m²
57 525 kr/m²
Premium
Balkong
Hiss
Välkommen till en av Beckombergas bästa 5:or! På våning 3 finner ni denna rymliga och välkomponerade femrummare med fint ljusinsläpp och ett attraktivt gavelläge. Bostaden präglas av generösa ytor och en planlösning som balanserar sociala delar med privata rum på ett naturligt sätt. Vardagsrum och kök är placerade i anslutning till varandra i en delvis öppen lösning, vilket skapar en trevlig samlingspunkt i hemmet. Här ges gott om plats för både större sällskap och familjens vardag. Köket är dessutom uppdaterat med ny spishäll (2024), ny diskmaskin (2025) samt ny tvättmaskin och torktumlare (2024), och köksluckorna kommer att bytas ut – en uppskattad förbättring som ytterligare höjer standarden. Lägenheten erbjuder fyra sovrum i bra storlekar, där det större sovrummet har direkt utgång till bostadens inglasade balkong. Den stora inglasade balkongen är en uppskattad tillgång och fungerar som en förlängning av bostaden. Den delvisa inglasningen gör den användbar under stora delar av året, och ytan rymmer enkelt både matplats och loungemöbler. Sammanfattningsvis ett hem med genomtänkt planlösning, bra ljusförhållanden och ytor som passar såväl den större familjen som den som önskar extra rum för arbete eller gäster.
Läs mer hos mäklaren
Guldhemmets logotyp

Finalist - Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

BRF Lindarnas Park

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling