Logotyp av BOSTHLM Årsta
Logotyp av BOSTHLM Årsta

Bäverbäcksgränd 68

Bandhagen - Snösätra, Stockholms kommun

Visa på karta

3 295 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    5 rum
    Boarea
    119,5 m²
    Avgift
    8 699 kr/mån
    Driftkostnad
    7 200 kr/år

Förening
HSB BRF Snösätra i Stockholm
Energiklass
C
Pris/m²
27 573 kr/m²
Premium
Uteplats
Välkommen till denna ljusa, välplanerade och mycket eftertraktade femrumslägenhet i etage – ett hem som kombinerar generösa ytor, genomtänkt planlösning och fantastiska uteplatser. Bostaden är fördelad på två våningsplan med fräscha ytskikt och erbjuder både en inglasad uteplats mot den lugna innergården samt en stor altan i fritt läge mot husets baksida – perfekta platser för såväl vardag som umgänge. Redan i entrén möts du av en rymlig och välkomnande hall med goda avhängningsmöjligheter och ljusa ytskikt. Vidare öppnar bostaden upp sig mot det stora och funktionella köket som bjuder på gott om förvaring, generösa arbetsytor och plats för ett större matbord. Det stora fönsterpartiet ger ett härligt ljusinsläpp och köket är fullt utrustat med spis, fläkt, integrerad diskmaskin samt kyl och frys i fullhöjd. Härifrån nås även den inglasade uteplatsen som förlänger säsongen och blir ett naturligt extrarum. På entréplanet finns tre väl tilltagna sovrum med ljusa ytskikt och plats för både säng, garderober, skrivbord och övrig möblering – perfekt för barnrum, gästrum eller hemmakontor. Här finns även ett ljust kaklat badrum utrustat med WC, handfat, badkar, linneskåp och handdukstork. En trappa ner väntar ett generöst vardagsrum med stora möbleringsmöjligheter, där både soffgrupp och matsalsdel ryms med lätthet. Från detta plan nås även den stora altanen på baksidan – en trivsam uteplats med gott om plats för utemöbler och grill. På nedre plan finns även en praktisk WC samt ytterligare ett rymligt sovrum. Här bor du i ett omtyckt område med närhet till goda kommunikationer samt skolor och förskolor – till bostaden hör även förråd, vilket ger extra förvaringsmöjligheter. Ett trivsamt och välskött hem som passar perfekt för den större familjen eller för dig som söker gott om utrymme och fina uteplatser i ett lugnt men centralt läge.