Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Arboga
Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Arboga

Alphyddevägen 18

Arboga, Arboga kommun

Visa på karta

1 250 000 kr

Bostaden är kommande

Bostaden förbereds inför försäljning och kan säljas innan den publiceras som till salu. Kontakta mäklaren om du är intresserad, så att du inte riskerar att missa din chans.

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    5 rum
    Boarea
    110 m²
    Avgift
    7 781 kr/mån
    Driftkostnad
    20 940 kr/år

Byggår
2020
Förening
BRF Ladubäcksgärdena 1
Energiklass
E
Pris/m²
11 364 kr/m²
Välkommen till detta moderna och familjevänliga bostadsrättsparhus i två plan beläget i ett lugnt och familjevänligt område i Arboga! Här erbjuds en välplanerad bostad där entréplan rymmer hall med klinkergolv, helkaklat badrum, kök med matplats samt vardagsrum. Nedre plan präglas av sociala ytor med öppen planlösning där flera stora fönster skapar ett fint ljusinsläpp. Från vardagsrummet finns två utgångar till en rymlig altan med tak som är placerad i soligt söderläge och har plats för både umgänge och avkoppling. Hela nedre plan har golvvärme vilket gör det extra skönt om fötterna. På övre plan finns dom mer privata ytorna med fyra rum att nyttja efter behov samt ett helkaklat badrum. Lättskött trädgårdstomt med hörnläge med gräsyta som inbjuder till lek. Intill bostaden finns rymligt förråd samt carport och uppfart med plats för flera bilar. Bostadens fasad är vackert upplyst under kvällstid. Här bor man med gångavstånd till både matbutik, förskola, skolor, sporthall, grönområden och motionsspår. På promenad och cykelavstånd finns även Arboga centrum med butiker och resecentrum med goda kommunikationer till bland annat Örebro, Stockholm, Eskilstuna och Västerås. Varmt välkommen med din intresseanmälan!
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

BRF Ladubäcksgärdena 1

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling