Logotyp av Central Fastighetsförmedling
Logotyp av Central Fastighetsförmedling

Trädgårdsgärdet 98

Angered, Göteborgs kommun

Visa på karta

1 650 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    5 rum
    Boarea
    114,7 m²
    Våning
    4 av 4, hiss finns
    Avgift
    8 375 kr/mån
    Driftkostnad
    9 100 kr/år

Byggår
1992
Förening
HSB BRF Trädgårdsgärdet i Göteborg
Energiklass
D
Pris/m²
14 385 kr/m²
Plus
Balkong
Hiss
*Kontakta ansvarig mäklare för visning *Lägenheten har två plan *Två ingångar till lägenheten *Lägenheten har två badrum Välkommen till Trädgårdsgärdet 98! Högst upp i huset hittar du denna rymliga lägenhet i två plan, med en total yta om 114,7 kvm. Här har du en fantastisk möjlighet att sätta din egen prägel och skapa ditt drömboende. På entréplan möts du av ett stort badrum med tvättstuga, utrustat med dusch, wc, handfat, tvättmaskin, torkskåp och praktiska överskåp för extra förvaring. På entréplan finner ni även ett generöst sovrum med en rymlig garderob med skjutdörrar för smidig förvaring. Det renoverade köket, som också ligger på entréplan är modernt och rymligt. En trappa upp når du lägenhetens övre våning, där du finner tre ytterligare sovrum samt ett badrum. Den övre våningen har också en extra entré som leder direkt från trapphuset, vilket ger flexibilitet och bekvämlighet. Detta hem kombinerar generösa ytor med många möjligheter, varmt välkommen på visning!
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

HSB BRF Trädgårdsgärdet i Göteborg

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling