Logotyp av Erik Olsson Fastighetsförmedling
Logotyp av Erik Olsson Fastighetsförmedling

Olles gata 10

Ytterby, Kungälvs kommun

Visa på karta

2 995 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    4 rum
    Boarea
    81 m²
    Våning
    4 av 5, hiss finns
    Avgift
    6 963 kr/mån
    Driftkostnad
    11 340 kr/år

Byggår
2021
Förening
BRF Bohus Ängar 2
Energiklass
C
Pris/m²
36 975 kr/m²
Premium
Balkong
Hiss
Välkommen till denna ljusa och toppmoderna fyra med byggår 2023 – ett hem som kombinerar genomtänkta materialval med ett fantastiskt läge. Här bor ni högst upp i huset med fri utsikt, generöst ljusinsläpp från två väderstreck och en stor balkong som blir en naturlig samlingsplats under årets varma dagar. Bostaden bjuder på en social planlösning mellan kök och vardagsrum som gör det enkelt att umgås med familj och vänner. De tre sovrummen erbjuder gott om plats för både familjeliv, gäster och hemarbete. I det stilrena badrummet möts du av klinker och kakel i stilren färgsättning samt bekvämligheter som tvättmaskin och torktumlare. Här finns även en gästtoalett för extra komfort i vardagen. Invändigt är standarden hög med ekparkettgolv, välplanerade förvaringslösningar och påkostade vitvaror. Den halvöppna planlösningen mellan kök och vardagsrum skapar en luftig känsla och gör hemmet lätt att anpassa efter olika behov. Läget i Ytterbys expansiva nya område Nordtag är svårt att överträffa. Här får ni en trivsam mix av natur, närservice och goda kommunikationer. På några minuter når ni pendeltåget som tar er till Göteborgs central på cirka 20 minuter. Samtidigt finns skola, förskola, mataffärer och service inom bekvämt gångavstånd. Detta är ett hem för dig som söker en modern och bekväm bostad med det lilla extra. Välkommen med din intresseanmälan redan idag!
Läs mer hos mäklaren

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

BRF Bohus Ängar 2

Karta & restider