Logotyp av Mäklarringen Västerås
Logotyp av Mäklarringen Västerås

Sjöviksvägen 2B

Virsbo, Surahammars kommun

Visa på karta

225 000 kr

239 000 kr-6 %

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    4 rum
    Boarea
    93,1 m²
    Våning
    2 av 3, hiss finns ej
    Avgift
    5 965 kr/mån
    Driftkostnad
    5 500 kr/år

Förening
BRF Sjöviken
Energiklass
F
Pris/m²
2 417 kr/m²
Balkong
KÖPLÄGE, NYTT PRIS 225.000 kr Välplanerad fyrarummare med två badrum, balkong i eftermiddagssol, naturnära läge och barnvänligt område i lugna Virsbo. Välkommen hem till en trivsam och välplanerad fyra om ca 93 kvm i lugna, naturnära Virsbo. Här bor du harmoniskt med naturen runt knuten och allt du behöver inom bekvämt avstånd. Lägenheten erbjuder tre bra sovrum, två helkaklade badrum samt kök och vardagsrum i bra samspel. Från vardagsrummet når du en trevlig balkong med eftermiddagssol – en självklar plats för avkoppling efter dagens bestyr. Bara en kort promenad bort finns skola, förskola, lekplatser, isbana och pulkabacke, vilket gör området särskilt attraktivt för barnfamiljer. Omgivningarna bjuder på rika möjligheter till friluftsliv med skog, sjöar, fina fiskevatten, badplats, båtbryggor och Wirsbo ridcenter för den hästintresserade. I Virsbo finns vardagsservicen på plats med matbutik, pizzeria och goda kommunikationer. Här bor du nära djur och natur, med smidigt avstånd till Erikslund/Västerås och Fagersta samt möjlighet att ta tåget vidare mot Stockholm. Kontakta mäklaren Michael Berg för mer information och anmäl dig till visning. Kanske är detta ditt nästa hem i natursköna Virsbo. Vill du veta mer om denna bostad? För mer information och anmälan till visning klickar du på knappen ”Läs mer hos mäklaren”
Läs mer hos mäklaren

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

BRF Sjöviken

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling