Logotyp av OBOS i Sverige
Logotyp av OBOS i Sverige

Vega Allé 130

Vega, Haninge kommun

Visa på karta

4 450 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    4 rum
    Boarea
    101 m²
    Avgift
    6 985 kr/mån

Pris/m²
44 059 kr/m²
Premium
Nyproduktion
Uteplats
Hiss
Välkommen till en välplanerad och genomgående fyrarummare med gott om plats för den större familjen. Innan för entrén möts du av en lång hall med gott om förvaringsmöjligheter och på höger sida ligger ett helkaklat badrum med tvättmaskin och torktumlare - som underlättar i vardagen. Längre in når du det generösa vardagsrummet med öppen planlösning mot kök och matplats. I mitten av rummet stoltserar en rejäl köksö som blir en naturlig samlingsplats vid sociala stunder. Den luftiga känslan späs på av takhöjden på 2,6 m och ljusinsläpp från två håll. Från vardagsrummet når du också den egna uteplatsen. Med två mindre sovrum och ett stort master bedroom får alla i familjen möjlighet att dra sig undan när det behövs och med ett stort förråd (eller walk in closet) kan du även checka av det praktiska. Det bästa av allt? Du kan flytta in precis när du önskar! I Vega finns härliga grönområden och naturreservat runt hörnet. En underbar miljö för både små och stora att växa upp och bo i. På gångavstånd från Vega finns Port 73 med en stort utbud av butiker och restauranger. Tio minuters cykelväg bort ligger även Haninge Centrum med apotek, banker och annan service. Med pendeltåg från Vega station når du Stockholm city på bara 20 minuter. Kontakta vår mäklare redan idag för att boka en visning! Varmt välkommen hem till Brf Vega Garden!
Läs mer om bostaden

Visningstider

Upptäck projektet

Räkna på ditt nya boende

Föreningen

Karta & restider

Säljkollen