Logotyp av SkandiaMäklarna Botkyrka/Salem
Logotyp av SkandiaMäklarna Botkyrka/Salem

Sagoslingan 5B

Västra Balingsnäs, Huddinge kommun

Visa på karta

3 295 000 kr

Bostaden är kommande

Bostaden förbereds inför försäljning och kan säljas innan den publiceras som till salu. Kontakta mäklaren om du är intresserad, så att du inte riskerar att missa din chans.

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    4 rum
    Boarea
    85 m²
    Våning
    2 av 4, hiss finns
    Avgift
    6 557 kr/mån
    Driftkostnad
    10 404 kr/år

Byggår
2015
Förening
BRF BoKlok Lingonriset i Huddinge
Energiklass
D
Pris/m²
38 765 kr/m²
Premium
Hiss
Välkommen till en stilfull och smart planerad gavellägenhet på attraktiva Sagoslingan 5B i omtyckta Västra Balingsnäs. Ett hem som badar i ljus tack vare fönster i flera väderstreck. Här bor du i ett modernt boende uppfört 2015 i omtyckta bostadsrättsföreningen Lingonriset, omgiven av lugn natur och familjevänlig atmosfär. Området erbjuder både en uppskattad förskola och en välrenommerad skola, vilket gör det perfekt för såväl småbarnsfamiljen som den som söker ett tryggt och trivsamt kvarter. Endast cirka 500 meter bort finns busshållplats med smidiga förbindelser till bland annat Huddinge Centrum, Skärholmen, Karolinska sjukhuset, Länna och Högdalen. Invändigt möts du av en genomtänkt planlösning där varje kvadratmeter nyttjas optimalt. Direkt i anslutning till hallen ligger ett rymligt och fräscht badrum med dusch samt praktisk tvättdel utrustad med både tvättmaskin och torktumlare. I hallen finns en garderob och avhängningsyta samt ingång till ett förråd. Det moderna köket är fullt utrustat och erbjuder både funktionalitet och härligt ljusinsläpp från två väderstreck, en inspirerande plats för både vardagsmatlagning och sociala tillställningar. Köket ansluter naturligt till matplats och vardagsrummet, där stora sällskapsytor och utgång till en generös balkong skapar en perfekt miljö för avkoppling och umgänge. Bostadens sovrum är smart placerade för att ge både avskildhet och komfort. Det större sovrummet ligger separat från de övriga, vilket skapar en privat oas. Samtliga rum är utrustade med garderober som ger gott om förvaring. Som extra bonus får du även möjligheten att möblera loftgången tack vare gavelläget, en perfekt plats för en kopp kaffe i morgonsolen eller en lugn stund på kvällen. Detta är ett hem som erbjuder både stil, funktion och livskvalitet. Varmt välkommen att uppleva det på plats!