Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta

Västerleden 66

Västerleden, Enköpings kommun

Visa på karta

1 450 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    4 rum
    Boarea
    87 m²
    Våning
    3 av 3, hiss finns ej
    Avgift
    6 173 kr/mån
    Driftkostnad
    3 816 kr/år

Förening
HSB BRF 120 Vråken i Enköping
Energiklass
D
Pris/m²
16 667 kr/m²
Premium
Välkommen till ett hem med genomgående välplanerad och funktionell layout! I den generösa hallen finns goda möjligheter för avhängning samt en extra garderob för smidig förvaring. Vidare in i bostaden öppnar sig ett ljust vardagsrum med stort fönsterparti som skapar en luftig känsla och rymd för möblering, inklusive plats för matbord eller arbetsyta om så önskas. Från hallen nås även köket, där ljusinsläppet från fönstret ger en härlig atmosfär. Köket är rymligt och designat för att skapa utrymme för både vardagsmåltider och umgänge. Intill köket ligger sovrummet med en inbyggd klädkammare och utgång till en mysig inglasad balkong. Badrummet är helkaklat och strategiskt placerat nära hallen för lätt åtkomst. En välskött bostadsrättsförening med stabil ekonomi. Månadsavgiften inkluderar hushållsel, och lägenheten har ett närliggande förråd. Belägen i det lugna området Västerleden, med bekvämt avstånd till citykärnan och Resecentrum på cirka 10 minuters cykelavstånd. Perfekt läge för bilpendlare på E18 mot Uppsala, Stockholm eller Västerås. Bostadsrättsföreningen erbjuder sina medlemmar grönskande innergårdar med sittplatser, grillplatser och lekplatser för barnen. Inom gångavstånd finns livsmedelsbutik, flertalet förskolor samt grundskola, kyrkor och restauranger. Varmt välkommen att anmäla ert intresse redan idag!
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

HSB BRF 120 Vråken i Enköping

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling