Logotyp av MOHV Haninge/Tyresö
Logotyp av MOHV Haninge/Tyresö

Åbylundsvägen 211

Västerhaninge, Haninge kommun

Visa på karta

2 195 000 kr

Bostaden är kommande

Bostaden förbereds inför försäljning och kan säljas innan den publiceras som till salu. Kontakta mäklaren om du är intresserad, så att du inte riskerar att missa din chans.

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    4 rum
    Boarea
    94 m²
    Avgift
    8 071 kr/mån
    Driftkostnad
    16 602 kr/år

Byggår
1984
Förening
HSB BRF Åbylund
Energiklass
F
Pris/m²
23 351 kr/m²
Premium
Balkong
Uteplats
Välkommen till Åbylundsvägen 211 och denna trivsamma bostad i hjärtat av Åbylund! Här välkomnar ett ytterst välplanerat och väl omhändertaget hem fördelat över 94 kvm i två plan med plats för den stora familjen. Bostaden har genomgått flera stora renoveringar/förbättringar i närtid och erbjuder verkligen något för den kräsne. Här bor du på toppenläge i populära och natursköna Västerhaninge. Den naturskyddade skogen intill bjuder på vandringsleder, bär- och svampplockning samt rogivande promenader året runt. På bara 12 minuter med bil når du Årsta Havsbads salta klippor och Västerhaninge station ligger cirka 10 minuters promenad bort för smidig pendling. Åbylund är ett omtyckt område med en perfekt balans mellan lugn och bekvämligheter – skolor, förskolor, mataffärer och service finns nära till hands. Ett hem som erbjuder komfort, gemenskap och närhet till både stadspuls och skogsidyll. Varmt välkommen på visning!
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

HSB BRF Åbylund

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling