Logotyp av Klövern
Logotyp av Klövern

Kastellgränd

Väsjön, Sollentuna kommun

Visa på karta

3 790 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    4 rum
    Boarea
    80 m²
    Våning
    2, hiss finns
    Avgift
    5 691 kr/mån

Pris/m²
47 375 kr/m²
Premium
Nyproduktion
Balkong
Hiss
Välkommen till denna rymliga och perfekt planerade 4:a om 80 kvm. Ett hem skapat för den moderna familjen som värdesätter både komfort och funktion. Här kombineras praktiska lösningar med sociala ytor, och resultatet är en bostad där hela familjen kan trivas varje dag. Den öppna och inbjudande planlösningen binder samman kök och vardagsrum på ett naturligt sätt och ger gott om plats för såväl vardagsliv som större middagar och sociala tillfällen. De generösa ytorna skapar en luftig atmosfär och gör det enkelt att möblera efter familjens behov. Med två wc får morgnarna en smidigare start. Som tillval finns möjlighet till en extra dusch, en uppskattad bonus för det aktiva familjelivet. Det helkaklade badrummet är dessutom utrustat med både tvättmaskin och torktumlare, vilket gör att vardagssysslorna blir både enklare och mer bekväma. Den stora balkongen om hela 6 kvm blir en självklar plats att njuta av de fina sommardagarna på. Här finns gott om utrymme för både loungemöbler och planteringar, en förlängning av hemmet där du kan koppla av och umgås från vår till höst. Ett genomtänkt hem med hög trivselfaktor, perfekt för familjen som vill bo modernt, bekvämt och socialt.