Logotyp av Fastighetsbyrån Trosa/ Vagnhärad
Logotyp av Fastighetsbyrån Trosa/ Vagnhärad

Byggvägen 13F

Trosa Centralt, Trosa kommun

Visa på karta

2 470 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    4 rum
    Boarea
    81 m²
    Våning
    2 av 2, hiss finns ej
    Avgift
    6 447 kr/mån
    Driftkostnad
    9 444 kr/år

Byggår
2016
Förening
BRF BoKlok Trolldruvan
Energiklass
D
Pris/m²
30 494 kr/m²
Premium
Välkommen till en trivsam fyrarumslägenhet med härlig balkong i eftermiddags- och kvällssol – perfekt för sköna, avkopplande stunder. Vid entrén finns dessutom plats för en liten sittgrupp i morgonsolen. Invändigt möts du av ett ljust och harmoniskt hem med enhetliga laminatgolv och väggar i mjuka, lugna färgsättningar. Kök och vardagsrum ligger i öppen planlösning, vilket skapar både rymd och sociala ytor. Köket har släta vita luckor och matchande maskinell utrustning i stilren design. Tre sovrum, alla med garderober. Duschrummet är smakfullt inrett med helkaklade väggar i vitt med svart dekor och ljusgrå golvmatta. Här finns även tvättmaskin och kondenstumlare placerade under en svart laminatbänk – en smart och snygg lösning samt väggskåp. I entrén finns både klädavhängning och klädkammare. Läget är både naturnära och bekvämt. På kort promenadavstånd över skogsbacken finns skola (årskurs F–6) och förskola. I närområdet finns även naturreservat med fina strövområden, gym, deli-butik, ICA och en liten galleria. Cykla till charmiga Trosa torg och småbåtshamnen på cirka tio minuter. Till Stockholm tar du dig på under en timme med bil via E4:an, tåg från Vagnhärad eller direktbuss till Liljeholmen.
Läs mer hos mäklaren
Guldhemmets logotyp

Finalist - Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Räkna på ditt nya boende

BRF BoKlok Trolldruvan

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling