Logotyp av Mäklarhuset Falkenberg
Logotyp av Mäklarhuset Falkenberg

Vingrens Väg 15

Tröinge Ängar, Falkenbergs kommun

Visa på karta

3 250 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    4 rum
    Boarea
    96 m²
    Våning
    8 av 9, hiss finns
    Avgift
    7 072 kr/mån
    Driftkostnad
    5 640 kr/år

Byggår
2022
Förening
HSB BRF Stinsen i Falkenberg
Energiklass
B
Pris/m²
33 854 kr/m²
Premium
Balkong
Hiss
På åttonde våningen med milsvid utsikt över Falkenbergs innerstad och havet väntar denna rymliga och stilfulla lägenhet med hela tre sovrum – perfekt för dig som söker ett hem med både utrymme och elegans. Här samsas ljus och rymd med en smart planlösning där varje kvadratmeter är väl utnyttjad. Det öppna sambandet mellan kök och vardagsrum skapar en social och inbjudande atmosfär, och den inglasade balkongen blir snabbt en favoritplats – oavsett årstid. Lägg därtill ett helkaklat badrum med tvättmöjligheter, en gäst-wc samt gott om förvaring i både garderober och klädkammare. Detta är ett hem för dig som vill bo med stil, komfort och en utsikt utöver det vanliga – ett hem att trivas i på riktigt! Tröinge Ängar är ett område som har det mesta inom kortare avstånd, såsom affärer, frisör, förskolor och den nya skolan Tröingeskolan. Det är en snabb cykeltur så är man i centrum samt perfekt om man pendlar då tågstationen ligger i närheten. Kom och upplev Vingrens väg 15!
Läs mer hos mäklaren

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

HSB BRF Stinsen i Falkenberg

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling