Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Tierp
Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Tierp

Gripenbergsvägen 10B

Tierp, Tierps kommun

Visa på karta

1 095 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    4 rum
    Boarea
    96 m²
    Avgift
    7 300 kr/mån
    Driftkostnad
    6 612 kr/år

Förening
BRF Kronan
Energiklass
E
Pris/m²
11 406 kr/m²
Premium
Välkommen till Gripenbergsvägen 10B i Tierp, en etagelägenhet som på ett unikt sätt kombinerar fördelarna med ett centralt boende och den eftertraktade villakänslan. Här möts du av ett ljust och inbjudande hem fördelat på två plan, vilket skapar en härlig känsla av rymd. En av de stora höjdpunkterna är den stora och insynsskyddade, stensatta uteplatsen. Detta blir din alldeles egna privata oas där du kan njuta av solen, arrangera trevliga grillkvällar med vänner eller bara koppla av i lugn och ro. En lättskött yta som smidigt förlänger ditt vardagsrum under de varmare månaderna. Med det centrala läget når du all tänkbar service och kommunikationer på gångavstånd. Pendlingsmöjligheterna är även dem goda med smidiga tågförbindelser från Tierp station, som ligger endast ca 750 meter bort. Här bor du dessutom med utmärkta pendlingsmöjligheter till närliggande städer – cirka 30 minuter till Gävle, 45 min till Uppsala och ungefär 1,5 timme till Stockholm. På bara några minuter promenerar du till affärer, skolor och restauranger, vilket gör vardagen bekväm och enkel. Missa inte chansen att uppleva denna unika bostad på plats!
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

BRF Kronan

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling