Logotyp av LF Fastighetsförmedling Österåker
Logotyp av LF Fastighetsförmedling Österåker

Myntbacken 7

Täljöviken, Österåkers kommun

Visa på karta

3 095 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    4 rum
    Boarea
    92 m²
    Våning
    1 av 5, hiss finns
    Avgift
    6 478 kr/mån
    Driftkostnad
    7 740 kr/år

Byggår
2024
Förening
BRF Strandängen 2
Energiklass
C
Pris/m²
33 641 kr/m²
Premium
Uteplats
Hiss
Välkommen till denna perfekt planerade 4:a om 92 kvm, belägen i attraktiva Täljöviken i PEABs populära projekt BRF Strandängen 2 som färdigställdes 2024. Här har du utsikt mot havet och Svinninge marina. Fantastisk uteplats om hela 25 kvm som ger "huskänsla". Sol hela dagen. Genomgående mycket smakfulla materialval. Bostäderna i Brf Strandängen 2 byggs enligt riktlinjerna för miljöcertifieringen Svanen, vilket innebär både en sund inomhusmiljö och en begränsad påverkan på miljön. Svanencertifieringen innebär också att man som köpare kan få sk Grönt bolån, dvs ränterabatt. Förråd ingår och p-plats finns. Tillgång till elbilsladdare, cykelverkstad och leveransboxar. Tillgång även till områdets gemensamma naturpark med boulebana och lekplatser i området. Badrocksavstånd till havet och fina naturområden inpå knuten. Svinninge marina är också nära för den som vill nyttja båtlivet och skärgården precis utanför. Nybyggd förskola 5 min promenad från bostaden. Välkommen att kontakta mäklaren för mer information.
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

BRF Strandängen 2

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling