Logotyp av MOHV Täby
Logotyp av MOHV Täby

Boulevarden 47

Täby Park, Täby kommun

Visa på karta

5 175 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    4 rum
    Boarea
    91,5 m²
    Våning
    4 av 7, hiss finns
    Avgift
    5 177 kr/mån
    Driftkostnad
    10 224 kr/år

Byggår
2020
Förening
BRF Klövern i Täby
Energiklass
D
Pris/m²
56 557 kr/m²
Premium
Balkong
Hiss
+ Smakfulla materialval + Genomgående planlösning + Balkong mot innergård + Dubbla badrum + Insynsskyddad Varmt välkommen till Boulevarden 47 – en optimal fyrarummare i nya och expansiva Täby Park. Här erbjuds bland annat ett fantastiskt kök i direkt anslutning till vardagsrummet, dubbla badrum med tvättmöjligheter samt tre sovrum. Balkongen nås från master bedroom och ligger i bra solläge med trevlig parkutsikt. Här får du chansen att flytta in i en bostad i nyskick i ett av Täby Parks bästa lägen. Föreningen erbjuder både förråd och garage i huset samt en trevlig föreningsgård där medlemmarna kan samlas. Området Täby Park präglas av moderna bostadshus, restauranger, simhall och parker, med gångavstånd till Täby Centrum samt goda kommunikationer. Kontakta ansvarig mäklare Oscar Hallbygård på 0725-55 10 71 alternativt [email protected] för mer information.