1/35

5 495 000 kr
Om bostaden
Bostadstyp
Lägenhet
Antal rum
4 rum
Boarea
119 m²
Våning
0, hiss finns
Avgift
7 572 kr/mån
Driftkostnad
7 200 kr/år
Byggår
2003
Förening
BRF Sjöviken väst
Pris/m²
46 176 kr/m²
Antal besök
509
Premium
Balkong
Uteplats
Hiss
Välkommen till ett unikt tillfälle att förvärva en sjönära bostad med eftertraktad huskänsla, belägen i en lugn och naturnära miljö – med guldkorn som få bostäder kan erbjuda.
Högst upp i huset väntar bostadens verkliga pärla – den fantastiska terrassen med vidsträckt utsikt över Mälaren. Här kan du njuta av morgonkaffet i soluppgången, långa sommarkvällar med vänner eller bara luta dig tillbaka och ta in lugnet från vattnet. Utsikten och känslan måste upplevas på plats.
Livet här bjuder dessutom på en vardagslyx utöver det vanliga. Ta ett uppfriskande morgondopp från bryggan, följt av en stund i bastun – året runt. Oavsett om det är en stilla sommarmorgon eller en krispig vinterdag blir detta snabbt en naturlig del av din vardag.
Bostaden omfattar 119 välplanerade kvadratmeter fördelade över tre våningsplan, med fyra rymliga sovrum och en öppen planlösning mellan kök, matplats och vardagsrum som skapar en social och inbjudande atmosfär.
Här finns även två stilrena badrum, varav ett med ett avkopplande hörnbadkar. På entréplanet erbjuds en generös uteplats – perfekt för grillkvällar och umgänge.
Föreningen är välskött och präglas av en stark gemenskap. Förutom bastu och brygga finns även festlokal, och i avgiften ingår värme, vatten, internet och tv – ett bekvämt och bekymmersfritt boende.
Detta är ett hem för dig som söker något utöver det vanliga – där natur, vatten och livskvalitet står i centrum, utan att kompromissa med komfort och funktion.