Logotyp av SkandiaMäklarna Järfälla
Logotyp av SkandiaMäklarna Järfälla

Sveaborgsgatan 17

Stockholms kommun

Visa på karta

2 395 000 kr

Bostaden är kommande

Bostaden förbereds inför försäljning och kan säljas innan den publiceras som till salu. Kontakta mäklaren om du är intresserad, så att du inte riskerar att missa din chans.

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    4 rum
    Boarea
    89 m²
    Våning
    2 av 5, hiss finns
    Avgift
    5 888 kr/mån

Byggår
1976
Förening
BRF Sveaborg 2 i Stockholm
Energiklass
D
Pris/m²
26 910 kr/m²
Premium
Balkong
Hiss
Accepterat pris! Här välkomnas du in i en fantastisk fyra på där väldisponerade ytor samspelar med modern funktion på bästa sätt. Väl inne i lägenheten möts vi först av en öppen och inbjudande hall. Lite längre in finner vi ett modernt, ljust och fräscht kök med gott om plats för matbord och stolar. Vidare har lägenheten tre sovrum och ett lättmöblerat och socialt vardagsrum med fint ljusinsläpp och generösa sällskapsytor. Master bedroom nås via hallen och har plats för dubbelsäng. Utöver det finns två till sovrum med plats för säng och annat möblemang. Badrummet är stort, fräscht och ljust samt utrustat med badkar samt både tvättmaskin och torktumlare. Sedan har bostaden även en gäst-WC. Att ha tillgång till utevistelse från lägenheten är något som många drömmer om. I den här fyran finns en stor och underbar balkong som verkligen höjer livskvaliteten för dig som boende. Här kan du njuta av härliga kvällar med både familj och vänner. Bostaden har ett fantastiskt läge med närhet till Akalla Centrum, badhus och det charmiga Järvafältet. På bara 10 minuters busstur kan du enkelt ta dig till Barkarby Handelsplats, medan det bara tar 3 minuter med tunnelbanan till Kista Centrum där du finner ett brett utbud av butiker, restauranger och kommunikation Det här är verkligen en plats där bekvämlighet och livskvalitet möts på bästa sätt! - Kontakta mäklaren för mer information!
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

BRF Sveaborg 2 i Stockholm

Karta & restider