Logotyp av HusmanHagberg Helsingborg
Logotyp av HusmanHagberg Helsingborg

Hofverbergsgatan 9

Stattena, Helsingborgs kommun

Visa på karta

2 495 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    4 rum
    Boarea
    103,5 m²
    Våning
    1 av 4, hiss finns ej
    Avgift
    5 312 kr/mån
    Driftkostnad
    6 000 kr/år

Byggår
1955
Förening
HSB BRF Nyponet i Helsingborg
Energiklass
E
Pris/m²
24 106 kr/m²
Premium
Balkong
Välkommen till denna rymliga och välplanerade fyra om 103,5 kvm på attraktiva Hofverbergsgatan 9 i Helsingborg! Bostaden är belägen i populära BRF Nyponet – en stabil och uppskattad förening. Lägenheten erbjuder tre bra sovrum, vilket gör den idealisk för såväl barnfamiljen som för dig som önskar extra utrymme för kontor eller gästrum. Planlösningen är funktionell med ett generöst vardagsrum och ett separat kök, där det finns möjlighet att öppna upp mellan rummen för dig som föredrar en mer modern och social planlösning. Skicket är gott och väl omhändertaget, men med utrymme för den som vill sätta sin egen prägel och nå en högre standard. Badrum finns samt en extra gäst-WC – en uppskattad och relativt ovanlig detalj som förenklar vardagen. Här bor du i ett lugnt och trivsamt område med närhet till service, kommunikationer och grönområden. En bostad med stor potential i en eftertraktad förening – varmt välkommen på visning!
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

HSB BRF Nyponet i Helsingborg

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling