Logotyp av Fastighetsbyrån Örebro
Logotyp av Fastighetsbyrån Örebro

Stolpgränd 2

Solhaga, Örebro kommun

Visa på karta

1 345 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    4 rum
    Boarea
    91,5 m²
    Våning
    2 av 2, hiss finns ej
    Avgift
    7 033 kr/mån
    Driftkostnad
    22 213 kr/år

Byggår
1970
Förening
BRF Solhaga
Energiklass
E
Pris/m²
14 699 kr/m²
Premium
Balkong
Välkommen till denna trivsamma fyra med inglasad balkong, stort ljust kök, härligt vardagsrum och tre bra sovrum. Helkalat badrum och gästwc. Föreningen är mycket aktiv och erbjuder bl.a. egen badpark, samlingslokal och övernattningsrum. I närheten finns bekvämligheter såsom matbutiker, förskola och skola, restauranger samt kommunikationer. Möjligheter till natur och motion finns i närområdet - perfekt för den som gillar att vara aktiv. Med en god planlösning, fint skick och närheten till service och natur är detta en optimal bostad för den som önskar ett bekvämt boende i en trivsam omgivning. Välkommen att boka din tid för visning, Caroline Dettker 0730-760830.
Läs mer hos mäklaren
Guldhemmets logotyp

Finalist - Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

BRF Solhaga

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling