Logotyp av Fastighetsbyrån Täby
Logotyp av Fastighetsbyrån Täby

Flygkårsvägen 25, 4tr

Södra Hägernäs, Täby kommun

Visa på karta

3 995 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    4 rum
    Boarea
    84,2 m²
    Våning
    4 av 4, hiss finns
    Avgift
    6 942 kr/mån
    Driftkostnad
    7 528 kr/år

Byggår
1986
Förening
BRF Flygaren 1
Energiklass
E
Pris/m²
47 447 kr/m²
Balkong
Hiss
Välkommen högst upp i huset – till en ljus och välplanerad fyrarummare om 84,2 kvm med två balkonger och utsikt över havet. Lägenheten är helt insynsskyddad och belägen på 4:e våningen med hiss, i en genomtänkt planlösning som passar både familjen och dig som vill ha extra rum för arbete eller gäster. Vardagsrummet är inbjudande och har ett fint ljusinsläpp från fönster med fri vy. Här finns plats för en större soffgrupp och umgänge, och härifrån når vi den ena balkongen – en naturlig förlängning av sällskapsytorna under årets varmare månader. Köket ligger intill och har en trivsam matplats vid fönster samt utgång till den andra balkongen, vilket skapar ett härligt flöde och flera möjligheter att följa solen under dagen. Bostaden rymmer tre sovrum i bra storlek. Det finns både badrum och en separat WC – praktiskt i vardagen – samt två klädkammare som ger generösa förvaringsmöjligheter. Planlösningen är effektiv och gör det enkelt att anpassa rummen efter livets olika skeden. Föreningen BRF Flygaren 1 har en kombination av närhet till natur och vatten samtidigt som Täbys service och kommunikationer finns inom räckhåll. En bostad för dig som vill kombinera utsikt, funktion och ett hem att trivas i – välkommen att upptäcka den på plats.
Läs mer hos mäklaren
Guldhemmets logotyp

Finalist - Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

BRF Flygaren 1

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling