Logotyp av Mäklarhuset Norrköping
Logotyp av Mäklarhuset Norrköping

S:t Olofsgatan 13

Söder, Norrköpings kommun

Visa på karta

2 995 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    4 rum
    Boarea
    96 m²
    Våning
    1 av 3, hiss finns ej
    Avgift
    4 041 kr/mån
    Driftkostnad
    5 556 kr/år

Byggår
1938
Förening
BRF Sigillet
Energiklass
E
Pris/m²
31 198 kr/m²
Premium
Välkommen till denna rymliga och välplanerade fyra om 96 kvm en halv trappa upp på attraktiva Söder – ett hem där klassiska material möter en varm och personlig känsla. Här bor du i en genomgående lägenhet med generösa ytor, fint ljusinsläpp och en planlösning som passar lika bra i vardagen som när du vill samla familj och vänner. Bostaden präglas av vackra parkettgolv, stora fönsterpartier och en luftig atmosfär. Kök, matplats och vardagsrum ligger i en öppen och trivsam följd som skapar en naturlig plats att samlas på, samtidigt som rummen behåller sin tydliga struktur. Köket är ljust och rymligt med goda arbetsytor och plats för matbord vid fönster, medan vardagsrummet erbjuder gott om utrymme för både soffgrupp och matsalsdel om så önskas. Från vardagsrummet nås balkongen som blir en förlängning av bostaden under årets varmare månader. Vidare finns tre bra sovrum i lugnt läge, ett stilrent badrum med dusch och tvättmöjligheter samt en separat WC. Här bor du i ett lugnt läge på Söder – ett omtyckt område med närhet till vackra promenadstråk längs Strömmen, restauranger, service och allt du behöver i vardagen. Samtidigt når du citykärnan med en kort promenad. I BRF Sigillet bor du i en stabil och välskött förening med låg avgift, där många renoveringar utförts genom åren. Ett hem med fina materialval, generösa ytor och ett läge som gör vardagen smidig och bekväm. Välkommen hem!
Läs mer hos mäklaren

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

BRF Sigillet

Karta & restider