Logotyp av LF Fastighetsförmedling Västerås
Logotyp av LF Fastighetsförmedling Västerås

Skälbygatan 208

Skälby, Västerås kommun

Visa på karta

1 095 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    4 rum
    Boarea
    95,8 m²
    Avgift
    7 941 kr/mån
    Driftkostnad
    22 416 kr/år

Byggår
1994
Förening
BRF Skafferiet nr 1
Energiklass
E
Pris/m²
11 430 kr/m²
Premium
Uteplats
Välkommen till Skälbygatan 208 och denna trevliga fyrarummare i två plan om 95,8 kvm. Bostaden erbjuder ett rymligt kök, ett badrum utrustat med tvättmaskin och torktumlare samt ett rymligt vardagsrum som leder ut till den soliga baksidan. Uteplatsen har trätrall och en lättskött gräsmatta. På övre plan finner du tre harmoniska sovrum där ett av rummen har en praktisk klädkammare. Här finns också ett extra renoverat badrum. I månadsavgiften ingår kabel-tv, bredband, ett förråd precis vid entrén samt en parkeringsplats med motorvärmaruttag. Med närhet till både skola, förskola, natur och bra bussförbindelser är detta hemmet för dig som vill kombinera lugnet i området med närhet till Erikslunds shoppingcenter och smidiga kommunikationer. Välkommen med din intresseanmälan!
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

BRF Skafferiet nr 1

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling