Logotyp av LF Fastighetsförmedling Mariestad
Logotyp av LF Fastighetsförmedling Mariestad

Fartygsvägen 1B

Sjölyckan, Mariestads kommun

Visa på karta

2 075 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    4 rum
    Boarea
    86,1 m²
    Våning
    2 av 2, hiss finns ej
    Avgift
    5 976 kr/mån
    Driftkostnad
    6 000 kr/år

Byggår
2024
Förening
BRF Sänningen 1
Pris/m²
24 100 kr/m²
Premium
Balkong
Välkommen till denna nyproducerade 4:a om ca 86 kvm – ett hem i absolut toppskick med genomtänkt planlösning, moderna materialval och ett fantastiskt ljusinsläpp. Bostaden är belägen en trappa upp i ett mindre lägenhetshus med endast fyra bostäder, vilket ger en känsla av både lugn och exklusivitet. Här möts du av en öppen och social planlösning mellan kök och vardagsrum, perfekt för både vardagsliv och umgänge. De stilrena och smakfulla materialvalen ger bostaden en modern och harmonisk känsla som genomsyrar hela hemmet. Från vardagsrummet når du den generösa balkongen i sydvästläge – en härlig plats att njuta av solen från förmiddag till sen kväll. Från bostaden har du dessutom glimtar av Vänern, vilket förhöjer boendeupplevelsen ytterligare. Tre rymliga sovrum, gott om förvaring gör detta till ett praktiskt och bekvämt boende för både paret och den växande familjen. Egen parkeringsplats ingår och gör vardagen ännu smidigare. Bostaden ligger i ett omtyckt och barnvänligt område med lekplatser, närhet till både skola och förskola samt fina gång- och cykelstråk. På cykelavstånd når du dessutom populära Snapens badplats – perfekt för sommarens varma dagar. Ett hem för dig som söker något utöver det vanliga – inflyttningsklart, modernt och med ett fantastiskt läge. Välkommen att uppleva detta drömboende på plats!
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

BRF Sänningen 1

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling