Logotyp av Fastighetsbyrån Sigtuna/Märsta/Rosersberg
Logotyp av Fastighetsbyrån Sigtuna/Märsta/Rosersberg

Silvergatan 5, BV

Sigtuna Stadsängar, Sigtuna kommun

Visa på karta

4 255 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    4 rum
    Boarea
    96 m²
    Våning
    1 av 5, hiss finns
    Avgift
    6 133 kr/mån
    Driftkostnad
    25 000 kr/år

Byggår
2019
Förening
BRF Gretas glänta
Energiklass
B
Pris/m²
44 323 kr/m²
Premium
Uteplats
Hiss
I nya stadsdelen Sigtuna Stadsängar finns denna fantastiska lägenhet som byggdes 2019! Föreningen Gretas glänta vann Sigtuna Kommuns aktitekturpris 2022 på grund av sin höga arkitektoniska nivå. Denna lägenhet har en magnifik terrass på 28 kvm utanför vardagsrummet. Terrassen vetter mot en liten innergård. Perfekt planlösning med stort vardagsrum och tre rymliga sovrum, fullhöjdsfönster i hela lägenheten och fin kvalitet rakt igenom! Just denna lägenhet har förråd precis utanför dörren. I föreningen finns garage, tillgång till gemensam relax med bastu och en övernattningslägenhet. I Sigtuna Stadsängar finns allt runt hörnet. Matbutik, guldsmedsbutik, restauranger, gym, frisör, tandläkare, vårdcentral och apotek, bland annat. På området finns även förskola samt Internationella Engelska skolan förskoleklass- årskurs 9. Varmt välkomna att anmäla er till visningen!
Läs mer hos mäklaren
Guldhemmets logotyp

Finalist - Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

BRF Gretas glänta

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling