Logotyp av OBOS i Sverige
Logotyp av OBOS i Sverige

Silvergatan 11

Sigtuna Stadsängar, Sigtuna kommun

Visa på karta

3 395 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    4 rum
    Boarea
    92 m²
    Avgift
    6 680 kr/mån

Pris/m²
36 902 kr/m²
Premium
Nyproduktion
Uteplats
Hiss
Fyra rum på markplan med uteplats i söderläge och tre fina sovrum - här blir livet både enkelt och ljuvligt. Just nu kan du även ta del av ett oslagbart erbjudande. Köp senast 31 maj så bjuder vi på månadsavgiften i 2 år. Gäller dig som är eller blir OBOS-medlem. Kontakta mäklaren redan i dag! Trött på trappor, hissar och trånga rum? Den här fyran på markplan gör det enkelt att bara flytta in och börja leva. Här får du ett hemtrevligt, svanenmärkt och välplanerat boende om 92 kvm – komplett med tre sovrum, två toaletter och en stor uteplats i söderläge där vardagen får andas lite friare. Bostaden är uppdelad på ett sätt som gör det enkelt att få ihop livet – med en privat sovrumsdel på ena sidan och sociala ytor på den andra. Vardagsrummet är stort och ljust, med direkt utgång till uteplatsen där du kan njuta av solen från morgon till kväll. Köket är praktiskt och smakfullt – från Marbodal med Siemens vitvaror – och rymmer hela familjen vid matbordet. Tvättmaskin, torktumlare, förråd inne i lägenheten och en extra wc gör vardagen lite smidigare. Brf Honungskupan ligger i populära Sigtuna – med natur, småstadsidyll och Mälaren runt hörnet. Samtidigt är både Arlanda och Stockholm lättillgängligt för dig som pendlar. Hör av dig till mäklaren för att boka en visning – och ta första steget mot gemenskapen! Varmt välkommen hem!
Läs mer om bostaden

Visningstider

Upptäck projektet

Räkna på ditt nya boende

Föreningen

Karta & restider

Säljkollen