Logotyp av Mäklarhuset Norrköping
Logotyp av Mäklarhuset Norrköping

Gustaf Janzéns Gata 23b

Sandtorp, Norrköpings kommun

Visa på karta

2 195 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    4 rum
    Boarea
    81 m²
    Våning
    2 av 2, hiss finns ej
    Avgift
    6 127 kr/mån
    Driftkostnad
    6 600 kr/år

Byggår
2015
Förening
BRF Banjon i Norrköping
Energiklass
E
Pris/m²
27 099 kr/m²
Premium
På Gustaf Janzens gata 23B väntar en modern fyrarumslägenhet om 81 kvm med tre sovrum, generösa sällskapsytor och en stor terrass om cirka 23 kvm med gott om sol från lunch till kväll! Bostaden, som uppfördes 2015, erbjuder stilrena materialval, stora fönsterpartier och en takhöjd på 2,7 meter som tillsammans skapar en härlig känsla av rymd och ljus. Som en extra detalj är samtliga fönster utrustade med praktiska och eleganta plisségardiner som bidrar till både komfort och trivsel. Redan vid entrén välkomnas du av bostadens rymliga terrass. Denna uteplats om ca 23 kvm blir som ett extra rum under årets varmare månader och rymmer både loungemöbler, matgrupp och gröna växter. En inbjudande plats för såväl avkoppling som sociala tillställningar. Planlösningen är genomtänkt och inleds med en hall med parkettgolv, ljusa väggar, garderob och bra avhängningsmöjligheter. Härifrån nås hemmets samlingspunkt – köket och vardagsrummet – som ligger i öppen anslutning till varandra. Köket är inrett i tidlös design med ljusa luckor, grå bänkskiva och rostfri diskbänk. Här finns spis, fläkt, diskmaskin samt kyl och frys. Vardagsrummet erbjuder gott om plats för både matplats och soffgrupp, en naturlig samlingspunkt för familj och vänner. Lägenheten rymmer tre rogivande sovrum, samtliga med parkettgolv, ljusa väggar och bra förvaringsmöjligheter i garderober och skjutdörrsgarderob. Här finns plats för både familjeliv, gästrum eller hemmakontor. Det helkaklade duschrummet är stilfullt och erbjuder extra komfort med golvvärme. Här finns duschväggar, wc, handfat i kommod, spegelskåp samt en praktisk tvättdel med tvättmaskin, bänkskiva och väggskåp. Till bostaden hör ett underliggande förråd och det finns möjlighet att hyra parkeringsplats via föreningen (300 kr/mån). Här bor du i ett modernt och lättskött hem med närhet till både service, skolor, kommunikationer och grönområden – en perfekt kombination för både familjer och par som söker ett bekvämt och trivsamt boende.