Logotyp av Pia Andersson Fastighetsbyrå AB
Logotyp av Pia Andersson Fastighetsbyrå AB

Säbytorgsvägen 8B

Salem, Salems kommun

Visa på karta

2 250 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    4 rum
    Boarea
    90,1 m²
    Våning
    1 av 6, hiss finns
    Avgift
    7 001 kr/mån
    Driftkostnad
    4 800 kr/år

Byggår
1989
Förening
BRF Säbyhus
Energiklass
D
Pris/m²
24 972 kr/m²
Premium
Balkong
Hiss
Välkomna till denna fantastiskt fint renoverade lägenhet som präglas av en modern touch, fina materialval liksom moderna och varma färger som är valt med omsorg och eftertanke och gör det lätt att trivas. Den ljusa lägenheten med genomgående ljusinsläpp och mycket mysig planlösning har en härlig utsikt över vackra grönområden. Underbar inglasad balkong där det finns gott om plats för bord och stolar och där solen skiner från förmiddag tills den går ner. Hiss. Källarförråd. Läget nära Salems Centrum, med bl a matbutik och restauranger, och med underbar natur och härliga promenadstråk alldeles intill känns lyxigt. Även kommunikationerna är bästa möjliga, nära buss som tar dig till Rönninges eller Tumbas pendeltågsstation. Den bilburna tar sig till E4an på några minuter.
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

BRF Säbyhus

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling