Logotyp av HSB Bostad AB
Logotyp av HSB Bostad AB

Himmelsbacken

Roslags-Näsby, Täby kommun

Visa på karta

6 145 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    4 rum
    Boarea
    107,5 m²
    Avgift
    7 509 kr/mån

Förening
HSB BRF Näsby Dunge i Täby
Pris/m²
57 163 kr/m²
Premium
Nyproduktion
Balkong
Hiss
Välkommen till denna generösa och unikt utformade fyrarummare om ca 107,5 kvm ett hem som erbjuder både rymd, karaktär och moderna bekvämligheter. Den vinklade planlösningen skapar spännande ytor och ett naturligt flöde mellan bostadens sociala och privata delar, vilket ger en trivsam och funktionell helhet. Bostadens hjärta utgörs av det stora köket och matplatsen i öppen anslutning till vardagsrummet. Här skapas en social och inbjudande miljö med gott om plats för både vardagsliv och större sammankomster. De generösa fönsterpartierna ger ett härligt ljusinsläpp och förstärker den luftiga känslan. Från sällskapsytorna nås den rymliga balkongen, en perfekt plats för måltider utomhus eller avkoppling under årets varmare månader. Lägenheten erbjuder tre sovrum i bra storlek, vilket ger flexibilitet för familjeliv, gästrum eller hemmakontor. Det större sovrummet kompletteras av goda förvaringsmöjligheter, och de övriga rummen kan enkelt anpassas efter behov. Bostaden har ett helkaklat badrum utrustat med dusch/badkar och tvättmöjligheter samt en separat WC en praktisk lösning för en aktiv vardag. Hallen binder samman bostaden på ett funktionellt sätt och erbjuder goda förvaringsmöjligheter. Här erbjuds ett modernt och rymligt hem med spännande arkitektur, generösa sällskapsytor och en trivsam balkong perfekt för dig som söker ett bekvämt boende med både karaktär och livskvalitet.
Läs mer om bostaden

Visningstider

Upptäck projektet

Räkna på ditt nya boende